שחף כל אדם זקוק למאמן, אחרת הוא מציב את יעדיו היכן שידו מגעת
coach2be coach2be coach2be coach2be coach2be
coach2be logo coach2be
coach2be coach2be coach2be coach2be coach2be
מאמרים

עשרה כללים להצלחה
סקוויר רשנל

מתוך הספר "סימנים משמיים" מאת סקוויר רשנל, בהוצאת פוקוס www.focus.co.il 
 
בהשראת הגיבור שלי, נורמן ווינסנט פיל והעקרונות שכתב בספרו "The power of positive thinking" (כוחה של חשיבה חיובית) הכנתי אסטרטגיה בעלת עשרה כללים, שתעזור לכם למפות את המסלול הטוב ביותר האפשרי, בכביש המהיר אל הגורל שלכם. תרגלו את עשרת הכללים מדי יום ואני מבטיח שהחלומות שלכם יתקרבו אליכם והחיים שלכם יהיו טובים יותר.
 
1. דמיינו את עצמכם מצליחים!

דמיינו את עצמכם כשאתם מצליחים. היו כמה שיותר ספציפיים. דמיינו את הסביבה, מה אתם לובשים, מי עוד נמצא בתמונה ומה אתם עושים ואומרים. החשיקו בתמונה זו בעקשנות ואל תתנו לה להפוגג. הסתכלו בה מדי יום. המוח שלכם יתכוונן למה שהוא מדמיין, אז דמיינו את עצמכם רק כשאתם מציליחם ולעולם לא כשאתם מפסידים. ציירו את תמונת ההצלחה של עצמכם ביומן הסימנים שלכם. אז מה אם אתם לא ציירים! הפעולה הפשוטה של הנצחת "האני המצליח" על נייר, תסייע לכם לממש אותו. האמינו בכך!

2. סלקו ביטיים שליליים!
"לא יכול", "לא רוצה", "לא מסוגל!" בכל פעם שביטוי שלילי חודר למחשבותיכם, סלקו אותו מיד. התמקדו בתמונת ההצלחה שלכם ושננו לעצמכם ביטויים חיוביים כמו: "אני רוצה! אני
יכול! אני מסוגל!".

3. רוקנו את האוויר מהמכשולים שלכם!
כשהמכשולים שלכם נראים גדולים ומאיימים, הוציאו מהם את האויר! פחד ודאגה אינם ממשיים יותר מזרם האוויר הנפלט מבלון נפוח. פסססס. הם נעלמים מחייכם!
כשמתעוררת בעיה, התמודדו איתה בצורה רציונלית ובלתי רגשית. סרבו להשקיע בכך יותר אנרגיה מכפי שראוי. דמיינו כי בעיה זו היא טיפת גשם הפוגעת בשמשה הקדמית שלכם והפעילו את המגבים. את רואים כיצד היא נעלמת?
חשבו: מי או מה עומד בדרככם? ציירו זאת ביומן הסימנים שלכם. קדימה. גם אם זה נראה מגוחך, זה בסדר. קשה לפחד ממשהו מגוחך. לאחר שציירתם תמונה זו, ציירו אותה שוב – הפעם כשהיא מצומצמת ומרוקנת מאוויר. תנו לזרם האוויר הזה להשתחרר ולנטרל את כוחו של המכשול שלכם. מעתה והלאה, בכל פעם שתראו  מכשול זה, פנים מול פנים או בדמיונכם, החליפו אותו בתמונה המצומצמת והמרוקנת מהאוויר שזה עתה ציירתם.

4. הפסיקו להעריץ אחרים – חקו מצליחנים!
נסו ללמוד ולחקות את נקודות החוזק שאתם רואים באחרים. במקום לראות את ההישגים שלהם כשיקוף של חוסק ההשיגים שלכם, השתמשו בהם כמודל להצלחה שלכם.

5. מצאו מאמן!
בקשו עזרתו של מישהו קרוב, אדם שבפניו אתם יכולים לחשוף את הספקות העצמיים שלכם. הוא יסייע לכם לחשוף את רוחות הרפאים של רגשי הנחיתות שלכם. כאשר תביטו בספקות שלכם פנים מול פנים, תוכלו לחסל אותן.

6. הכינו רשימה של החיובי שבכם!
בטחו בעצמכם ובתכונות שלכם, שאחרים רואים כנחשקים ובעלי ערך. טפחו אהבה פנימית, בלתי אגואיסטית, אך מכירה בכשרונות ובתכונות החיוביות שלכם. שכן,
"אינכם יכולים לצפות מאחרים לאהוב את התכונות הטובות שלכם, אם אתם לא אוהבים אותן".
הכניו ביומן הסימנים שלכם רשימה של עשר תכונות טובות שיש לכם ואתם רוצים שאחרים יעריכו.

7. ראו את עצמכם כפי שאתם רוצים להיראות!
הפעולות שלכם מכוונות אחרים לחשוב עליכם את מה שאתם רוצים שיחשבו. לדוגמה, כשתדברו בהתלהבות, תצמצמו במילים ותלכו במהירות, אחרים יחשבו שאתם שאפתנים. הפעולות ההפוכות – פטפוט איטי והליכה כפופה – ייצרו תפישה הפוכה לגביכם.
חשבו עכל הפעם האחרונה שהצבעתם בבחירות לכנסת. האם לא שאלתם באופן מודע או בלתי מודע" "איזה ראש מפלגה נראה מתאים יותר לשמש כראש ממשלה?" לכן, אם אתם רוצים שאחרים יחשבו עליכם כמתאימים לתפקיד מסוים, התחילו בכך שתתנהגו כאילו אתם כבר בתפקיד זה.
רשמו ביומן הסימנים שלכם עשר התרחשויות בהן אתם מתנהגים כפי שאתם רוצים שאחרים יראו אתכם.

8. הוציאו את ה"בלתי" מהבלתי אפשרי!
החליטו שזה אפשרי!
אם תקומו על הרגליים ותתחילו לבצע צעדים קטנים, תוכלו להשיג כל מטרה, לא משנה עד כמה היא נראית קשה.
כל מטפס הרים מבצע את הטיפוס מעלה – צעד אחר צעד.
אז קדימה. קחו צעד!

9. העבירו את ההגאים לשמים!
בכל אתגר עמו אתם מתמודדים, יש לכם בעל-ברית רב עצמה. הרפו מהפחדים הגורמים לכם לחשוב שאתם צריכים להיות האחראיים הבלעדיים לכל. הרשו לבעל-הברית שלכם לסייע לכם.
העבירו את האחריות הזאת לשמיים.

10. חפשו סימנים מהשמיים!
הכביש המהיר, למה שאתם חושבים שהוא הגורל שלכם, עשוי להיראות אפל ובודד. אך לעולם אינכם לבד. צאו לדרך והצחילו לחפש את הסימנים המאשרים שאתם אכן בדרך הנכונה. במהרה תוכלו להבחין בסימנים מהשמיים המאשרים שחייכם מכוונים על ידי מערכת ניווט לווינית עליונה.

אם תפעלו בהתאם לעשרת הכללים הללו כל יום, תתחילו להרגיש שאתם בכיוון הנכון – כלומר, שאתם נמצאים על מסך המכ"ם של כח עליון המעתיר עליכם סימני אישור מהשמיים לכל אורך דרככם.
 
רוצים להתאמן על זה?

« חזרה לדף מאמרים »
 
Website by Edenet        © All Rights Reserved